9 tematów, o których nie mówi się w Twoim ulubionym Salonie

Czego Twój salon kosmetyczny nie chce ujawniać? Kobiety uwielbiają rozpieszczać swoje dłonie i stopy.

Fundują sobie luksusowe zabiegi często w bardzo drogich salonach. Uważają, że drogi, luksusowy salon zapewni im nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo dla zdrowia.

Podstawowym celem każdego salonu jest zarobić i wypuścić zadowolonego klienta bez względu na rodzaj pożądanego lub zamawianego zabiegu.

 

Często stosuje się wymyślne techniki i skomplikowane nazwy urządzeń, a tak naprawdę chodzi przede wszystkim o obniżenie koszu zabiegu. Tak naprawdę najważniejszym jest czystość, profesjonalizm i praca według spisanych zasad.

Czy kiedykolwiek zastanawiacie się, że te luksusowe zabiegi mogą prowadzić do najgorszego powodując choroby i wiele problemów skórnych?

Szacuje się, że biznes kosmetyczny na całym świecie przynosi rocznie ponad sześć miliardów dolarów.

Nie należy twierdzić, że każda kobieta po wizycie u kosmetyczki wyjdzie z problemem, ale „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Złe praktyki, błędy w technice, tanie materiały, miernej jakości urządzenia, a przede wszystkim brak dezynfekcji powoduje, że Twój salon może być prawdziwą wylęgarnią infekcji bakteryjnych.

I dla tego lepiej wiedzieć i znać niektóre tajemnice, których nigdy się nie ujawnia. Przeczytaj, w jaki sposób możesz zaoszczędzić swoje pieniądze, czas, zdrowie i chronić swoje życie.

9 tematów tabu w salonach kosmetycznych

1. Pierwszy

Zawsze jesteś narażony na ryzyko

Dr. Robert Spalding – specjalista wirusolog, autor książki „Śmierć przez Pedicure” twierdzi, że w ciągu jednego dnia około miliona ludzi niczego nie podejrzewając wychodzi z wybranego salonu z infekcjami. Zagrożenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze to najczęściej spotykane przypadki w salonach pedicure, kosmetycznych i fryzjerskich.

Ponad 75% salonów nie stosuje żadnych metod dezynfekcji, chcąc obniżyć swoje koszty. Zawsze, kiedy wchodzisz do dowolnego salonu, żądaj aby pokazano Ci cały proces dezynfekcji narzędzi i przyborów, które będą wykorzystywane w trakcie Twoich zabiegów.

9 tematów tabu w salonach kosmetycznych

2. Drugi

Dr. Spalding ostrzega, że największe niebezpieczeństwo czyha w salonach pedicure. Właśnie tam następuje najczęściej zjawisko transmisji infekcji z jednego klienta na drugiego. Są miliony ludzi, których układ odpornościowy jest obniżony i narażony z powodu cukrzycy, HIV, choroby nowotworowej, zakażeń wątrobowych i innych zakażeń bakteryjnych. Salon nigdy nie odmówi klientowi przyjęcia. Pracownicy salonu, kosmetyczki czy fryzjerzy nie wiedzą co dolega konkretnemu klientowi. Tak więc nigdy nie wiesz, kto przed Tobą siedział na Twoim miejscu u używane były te same narzędzia.

9 tematów tabu w salonach kosmetycznych

3. Trzeci

Właściciel salonów dla celebrytów Natural Hand and Foot Spas w Nowym Jorku - Jin Soon Choi, przestrzega przed praktykami napełniania butelek po drogich szamponach, balsamach czy odżywkach, tanimi produktami, których nigdy nie kupisz nawet do domu. Zmywacze do paznokci są wielokrotnie rozcieńczane. A preparaty odżywcze do paznokci w wanienkach lub specjalnych miseczkach, są używane kilkukrotnie dla różnych klientów.

9 tematów tabu w salonach kosmetycznych

4. Czwarty

Wycinanie skórek, obcinanie i polerowanie paznokci i ścieranie naskórka czy usuwanie zadziorów zawsze wykonuje się szczypcami, cążkami, pilnikami czy elektrycznymi frezarkami. Każde z nich może zranić Twoją skórę. Nie zawsze poczujesz, i nie zobaczysz gołym okiem kropli krwi. Ale wiedz, że nawet niewidoczne uszkodzenie naskórka jest wielkim ryzykiem zarażenia się, które da znak w późniejszym czasie.

9 tematów tabu w salonach kosmetycznych

5. Piąty

Kiedy odwiedzasz salon, w którym personel sympatycznie Cię zagaduje i odwraca Twoją uwagę od zabiegu wiedz, że najczęściej nie jest to spontaniczne. Po prostu są nauczeni, aby klient miał komfort i dobrze się czuł w domowej atmosferze. Tak „ugłaskany” klient nie będzie kłopotliwy i nie będzie zadawał trudnych pytań. Przecież w tym salonie jest tak przyjemnie. Nie szkodzi, że tak naprawdę często rozmawiają z Tobą o wczorajszym filmie.

9 tematów tabu w salonach kosmetycznych

6. Szósty

Niektóre mikroorganizmy czy groźne wirusy łato jest zniszczyć inne bardzo trudno. Wielu lekarzy, specjalistów od chorób skórnych i wirusologów ostrzega, że występuje duża niejasność w definicji pojęć sanityzacja, dezynfekcja, sterylizacja.

9 tematów tabu w salonach kosmetycznych

7. Siódmy

Zawsze lepiej jest zapytać menedżera salonu jak dezynfekowane i gdzie przechowywane są czyste narzędzia i akcesoria. Pamiętaj, że salon, który posiada nawet autoklaw, zawsze musi wcześniej poddać narzędzia dezynfekcji. Poproś, aby pokazano Ci Plan Higieny. Pilnuj swojego zdrowia!

9 tematów tabu w salonach kosmetycznych

8. Ósmy

Pamiętaj, że nie wolno pod żadnym pozorem golić nóg przed wizytą w salonie. Minimum 48 godzin, a najlepiej więcej musisz poczekać na ulubione zabiegi. Po goleniu czy depilacji pory na skórze nóg są otwarte. Nie wspominając o drobnych niewidocznych uszkodzeniach naskórka. Taka skóra jest bardzo podatna na choroby zakaźne. Pamiętaj, bo możesz mieć poważny problem przez drobną nieuwagę!

9 tematów tabu w salonach kosmetycznych

9. Dziewiąty

Tak naprawdę kąpiele stóp w wanienkach do pedicure najczęściej nie są bezpieczne. Zazwyczaj wypełnione są zwykła wodą z miejskiej kanalizacji, w której jest pełno drobnoustrojów. Nie używa się żadnych środków odkażających, a co najgorsze dezynfekcję takich wanienek w 90% salonów wykonuje się na koniec dnia pracy, (jeżeli w ogóle się dezynfekuje) a nie po każdym kliencie.

9 tematów tabu w salonach kosmetycznych
Źródło: www.artofcosmetics.com