Vet & Grooming

W gabinecie weterynaryjnym lub groomerskim, oprócz dbania o zdrowie personelu i klientów, warto zadbać o naszych pupili. Niezwykle ważna jest dezynfekcja wszystkich urządzeń po każdym użyciu i pomieszczeń, w których przebywały zwierzęta. Wszystkie bez wyjątku, chore jak i te zdrowe, które korzystały jedynie z usługi strzyżenia lub szczepienia – są to zasady bezpieczeństwa obowiązujące w takich miejscach.

Produkty Barbicide dezynfekują i usuwają wszelkie drobnoustroje chorobotwórcze z kozetek, klatek i kuwet, a także misek, w których podawany jest pokarm – są bezpieczne dla zdrowia zwierząt.

W przypadku przetrzymywania chorego zwierzęcia w klatce czy legowisku, należy bardzo dokładnie je oczyścić z niebezpiecznych bakterii, które pozostają w najmniejszych zakamarkach. Spryskanie takich miejsc płynem zawierającym substancje czynne, skutecznie niszczy wszelkie zagrożenia.

Bardzo ważne jest, aby używać produkty do dezynfekcji zgodnie z ich przeznaczeniem i instrukcją obsługi, aby zadziałały w 100%. Żadne preparaty dostępne na rynku nie działają natychmiastowo, zawsze trzeba odczekać opisany czas działania, aby uzyskać gwarantowaną ochronę.

Dezynfekcja musi być zarejestrowana z przeznaczeniem do profesjonalnego użytku i przebadana pod kątem bakterii, grzybów i wirusów.